Sziasztok!
Még soha nem szóltam hozzá a blogban, de olvasója vagyok. Először is gratulálok WikFx-nek a munkájáért, csak így tovább! Örülök neki hogy Magyarországon is vannak már lelkes emberkék akik hajlandóak tudásukat és tapasztalatukat önzetlenül megosztani másokkal és így tanítani és egyben tanulni ezt a csöppet sem könnyű szakmát.Nem értek egyet azokkal a traderekkel akik féltve őrzik technikáikat, mert azt hiszik hogy ha azt elárulják akkor ők majd annak vesztesei lesznek. Ha ezek az emberkék esetleg a fő devizakereskedői annak a kb tíz banknak akik a bankközi devizapiacot mozgatják akkor megértem őket. De én azt hiszem, hogy ők nem látogatják az ilyen féle bloggokat.
Én igazából csak egy devizapárra fókuszálok nevezetesen a GBP/USD, de néha kereskedem még az EUR/USD és EUR/JPy párokat is. Kereskedési technikámat egy csodálatos amerikai tradertől tanulgatom. Elemzéseimet mindig a magasabb idősíkoktól kezdve indítom de az esetek 90%-ban a 15 perces garfikont használom pozicióim megnyitásához, és soha nem megyek lejjeb ennél! Esetek nagy részében akkor nyitok pozit amikor az m15 gyertya bezárt és rögtön a következő nyitásánál lépek poziba.Türelem nagyon fontos!!! Sokszor az utolsó 30 sec alatt söprik el azt a set up-t amire esetleg poziba lépnék!Vannak bizonyos kivételek is amikor nem várom meg hogy a gyertya bezárjon. A legfontosabb hogy megállapítsuk minden idősíkon a T/E szintjeinket mert általában onnan vagy azok felé kereskedünk.Trendelünk-e vagy sávozunk? Sokat használom a mozgó átlagokat, mint mozgó T/E szinteket. Egyeseknek fontosabb másoknak kevesebb jelentősége van, és vannak olyanok is amikre bizonyos gyertyazárások alkalmával azonnal pozicióba lépek. (PL: M15 35sma/50ema keresztül zárás minimális kanóccal, a következő gyertya nyitásakor azonnal pozit nyitok a bezárt gyertyával ellentétes irányba. SL 20 pip..)
Nagyon fontos hogy mindig nézzünk a grafikonjaink bal oldalára, mert az már biztos, hogy megtörtént, és ezen történelmi adatokból megállapíthatjuk hogy melyek azok az árszintek, zónák amiket a piac a múltban tisztelt és valószínű, hogy tisztelni is fog, amíg végül át nem töri.Ezen szintek megállapítására én általában minden idősíkon a kalapács(Hammer ,hangman, pin, PA) gyertyát használom amit általában tweezerek megerősítenek, vagy fordítva.Általában ezeken a szinteken figyelem, hogy hogyan vielkedik az ár a 15 perces grafikonon. (Price action, previous price action) A híreket zörejeknek tekintem, ha poziban vagyok és már lefedtem break even-be, vagy +3 akkor nem nagyon törődöm velük. Ha nem vagyok poziban akkor legalább a hír után 15 perccel lépek poziba, megvárva míg az extrém mozgások, stop loss kisülések alább hagynak.
Nagyon nehéz, vagy legalább nekem még most is nehéz kapzsiságomon úrrá lenni.Ezért nagyon fontos hogy a futó tradeinket tudjuk menedzselni. Általában minden trade különböző de sok esetben én kb 25-35 pip plusszban lezárom poticióm 1/3 részét , a maradékot pedig BE vagy +3 pipbe húzom. 50 pip nél zárom a második 1/3 pozit a maradékot pedig futtatom a magasabb idősíkú T/E szintig, a SL folyamatosan igazítva, de nem kapzsin hogy esetleg hamar kirázza a maradék kis katonákat a menetből. Fontos, hogy zárjunk le valamennyit pozinkból plusszban, mert a mai körülmények sokszor hagyhatnak üres zsebbel a nap végére, ha nem így teszünk. Ne féljünk újra beszállni az adott szintnél, ha esetleg visszatesztelt az ár, de mindig használjunk SL. Ha nem tudjuk hová tegyük a SL-t akkor ne is nyissunk pozit, mert akkor nincs is megfelelő set-up.
Általában különös figyelemmel vagyok a nagyobb pü-i központok nyitása előtt és közben, és amikor kinyit 15:30-kor a NYSE. Előtte utána nagyobb túlhúzások lehetnek.Egyenlőre más nem jut eszembe, még mellékeltem egy olyasféle napon belüli kereskedési puskát amit használok. Nekem sokat segített, és segít a mai napig is.Mielőtt ezen ismereteknek nem voltam birtokában nem tudtam profitábilis lenni. Ezen ismeretekkel azonban rengeteg pip elérhető és ha valaki be tudja tartani a szabályokat és úgymond nem durran el az agya és nem kezd ész nélkül overtradingelni ha egy kis kudarc éri, de ami a legrosszabb a szokott tőke többszörösével( ugye ismerős! nekem igen), akkor a megfelelő úton halad, hogy egyszer azon kevesek közé tartozzon akik mosolyogva és nem körömrágva csinálják meg napi betevőjüket.Sok sikert mindenkinek!
NAPON BELÜLI KERESKEDÉS
m15
konszolidáció / MA (mozgó átlagok) laposak, vízszintesek?
Ha igen, akkor range kereskedés.
Sávozunk? (A kalapács alakzatoknak (hammer,hangingman,pin,PA) használom az alját ,vagy a tetejét a sáv meghatározására, 5 pip kilengés még jó)
csúcs _________ alj ______
MA-k meredekek? Észak (vedd meg az aljakat) Dél (add el a rallikat)
Határozd meg a csatornát
csatorna csúcs ________
csatorna alj ________
Az ár többet mozdult mint 35 pip attól a gyertyától (záró ár)ami a 35 sma-n keresztül ment és zárt?
Ha igen, akkor keresd a poziciókat az ma-k irányában megcélozva a magasabb idősíkú támasz ellenállás szinteket, figyelve a PA gyertyát a lehetséges fordulóhoz. ( Ha a 35 ma felett vagyunk long, ha alatta short)
Poziciók felvétele az 5/10/21 ma áraknál az ma-k irányába. Használd az ma-kat a stop loss-hoz. Általában két ma-val lejebb vagy feljebb.
Ha az ár keresztezi a 35 sma-t és bezár alatta vagy felette keresd az Ellen trend tradet a bezárt gyertyához képest kb 35 pippel feljebb vagy lejjebb attól függően hogy merről jött az ár. (pl:bullish gyertyánk ami keresztül jött és zárt a 35 sma-án mondjuk 1,5960-on zárt, akkor short pozició bárhol 5980-5995 között, szűk stop lossal kb 6005-ön. Ha kivesz akkor keress vételeket a pullbackben megcélozva a magasabb idősíkok T/E szintjeit.
Amikor az ár kitör a sávból, figyeld a 15 perces grafikont( szerintem ha sikeres akarsz lenni hosszú távon, akkor nem méssz 15 perces alá)hogy a gyertya alá vagy felé zár a sáv aljának vagy tetejének hogy megállapíthassuk annak törését. Az első átszúrások általában nem törések. Ha kaptunk egy megerősített törést(alá vagy felé zárás a sávnak) keressük a vissza tesztjét a sáv aljának vagy tetejének és az ár folytatását a kitörés irányába.Ez általában egy gyors visszateszt a következő m15 gyertyával. 10-15 pip SL a range-ben általában jó. Gondoljuk úgy mintha egy tenisz játszma lenne fel –le amíg az egyik oldal úgy nem dönt hogy átszúrja a labdát és eldobja a következő T/E szintünkig.
Intraday Trading Worksheet
H1
Level 1 ellenállás ________
Level 2 ellenállás ________
Level 1 támasz_________
Level 2 stámasz _________
Sávozunk?
Határozzuk meg a sávot! az ár általában h1 (egy órás idősíkon) sávozik az New York-I zárás közelétől egészen az ázsiai kereskedés kezdetéig.
Hol van a legutóbbi PA gyertyánk ami ide küldte az árat ahol most vagyunk? Látunk e lehetőséget m15 idősíkon hogy beszálljunk egy pullback során?
Az ár a 10 ema felett zárt? Ez támogatja a long poziciók felvételét( keress vételt az m15 pullbackekben)
Az ár a 10 ema alatt zárt? Ez támogatja a short poziciók felvételét( add el a rally-kat m15 idősíkon)
A jelenlegi H1 gyertyád hogy néz ki PA szempontból?
H4
Level 1 resistance ________
Level 2 resistance ________
Level 1 support _________
Level 2 support _________
Hol van a legutóbbi PA gyertyánk ami ide küldte az árat ahol most vagyunk? Alacsonyabb idősíkon van e lehetőség egy pullbacket kihasználva poziciót nyitni?
Az ár 5/10 ema felett zárt? Ez támogatja a long pozikat( Alacsonyabb idősíkon keress beszállókat)
Az ár 5/10 ema alatt zárt? Ez támogatja a short poziciók nyitását( alacsonyabb idősíkon keresni eladásokat)
A jelenleg kialakuló H4 gyertyánk hogy néz ki PA szempontból?
NAPOS
Előző napi csúcs ________ Előző napi alj _________
Level 1 resistance ________
Level 2 resistance ________
Level 1 support _________
Level 2 support _________
Amit még használok az az macd hasábok, szeretem ha azok is a tradem irányában állnak.Persze nyiss neki egy külön bejegyzést. A mester blog neve Eohater és van egy nagyszerű blogjaa forexfactoryn. Az Ő hitvallása, hogy "Azt kereskedd amit látsz és ne azt amire számítassz" Trade what you see not what you expect..
Az utolsó 100 komment: